Projekt i aranżacja wnętrz

Jakie rozwiązanie dla Klienta może zaproponować nasz Architekt wnętrz projektujący w Toruniu i Ciechocinku?

Czym jest projektowanie wnętrz z Architektem

Zacznijmy od tego na czym polega i co wchodzi w skład usługi projektowania wnętrz. Proces aranżacji dzielimy na kilka podstawowych, następujących po sobie etapów. Jakość i oczekiwany efekt kolejnego kroku w projekcie, zależy od tego jak został wykonany poprzedni. Ważne jest pierwsze spotkanie z Klientem, na którym Architekt wnętrz ustali podstawowe oczekiwania Zamawiającego. Dodatkowo należy wykonać oględziny obiektu przeznaczonego do remontu. Następny etap to przygotowanie wstępnej koncepcji, pomagającej Architektowi lepiej zrozumieć szczegółowe oczekiwania Klienta. Omawiany z projektantem zarys projektu ma również na celu pokazanie Klientowi możliwości aranżacji wnętrz własnego lokalu.

Wstępna koncepcja na bazie inspiracji – poznajemy się

Zebrane informacje na pierwszych spotkaniach, owocują przedstawieniem koncepcji, która po akceptacji Zamawiającego jest podstawą do dalszych uzgodnień. To tak jak z fundamentami i domem. Jeśli na określając wielkość fundamentów przyjmiemy zakres przedsięwzięcia to kolejne kroki można porównać do budowy reszty domu. Ważną korzyścią dla Klienta jest czas ustaleń z projektantem przeznaczony na możliwie najbardziej szczegółowe ustalenie potrzeb i weryfikację swobodnych pomysłów.

STUDIO WKWADRAT Architekt Wnętrz Toruń Ciechocinek - łazienka główna w domu pod Toruniem
Łazienka główna w domu pod Toruniem

Ustalenie koncepcji docelowej

Czas ustaleń to etap w którym nasz Architekt wnętrz dopracuje wybór kolorystyki, mebli, oświetlenia i pozostałych dodatków. W przypadku mebli do pokoju, zabudowy kuchennej, aranżacji sypialni czy projektu łazienki liczy się czas. Żaden Klient nie chce prowadzić remontu przez kilka miesięcy. Warto pamiętać, że na wysokiej jakości materiały, meble do kuchni lub szafy w sypialni należy poczekać. Większość materiałów ceramicznych i mebli wytwarzana jest na indywidualne zamówienie. Projektant wnętrz musi również pomagać w oszczędzaniu czasu przeznaczonego na prowadzenie inwestycji, wrócimy do tego przy omawianiu nadzoru.

Uzgodnienie koncepcji ostatecznej

Intensywna praca nad uzgodnieniami i poszukiwaniem tej jedynej aranżacji owocuje etapem prezentacji projektu. Klient zapoznaje się z gotowym projektem, zaopatrzonym w kompletną dokumentację techniczną i fotorealistyczne wizualizacje. Ważne żeby ponownie sprawdzić szczegóły bo po akceptacji, ruszają prace remontowe. Na życzenie Klienta wykonujemy meble i elementy wystroju wnętrz między innymi oświetlenie.

STUDIO WKWADRAT Architekt Wnętrz Toruń Ciechocinek - Sypialnia w apartamencie na wynajem
Sypialnia w apartamencie na wynajem

Nadzór nad przebiegiem prac

Ostatni krok wykonywany z Architektem wnętrz dostępnym w Toruniu i Ciechocinku jest nadzór nad prowadzonymi pracami. To ważne, żeby specjalista oceniał jakość prac. Raz wykonane modernizacje, często trudno jest poprawiać dlatego czujne oko Projektanta jest nieocenioną pomocą.

Chętnie odpowiemy na Państwa Pytania

kontakt@sw2.pl

+48 795 794 795

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektów wnętrz w naszym katalogu